Penelope Boston, przewodnicząca Instytutu Astrobiologii NASA dokonała w ostatnich dniach przełomowego odkrycia w jednej z opuszczonych kopalnii cynku i ołowiu w Meksyku. Opuszczona kopalnia składa się również z głębokich na 800 metrów jaskiń Naica, w których trudno o sprzyjające warunki do życia.

Jak się jednak okazało, głęboko pod powierzchnią ziemi Penelope znalazła 40 różnych szczepów mikrobów i wirusów. Jednak warunki do badań również okazały się na tyle trudne, że zespół naukowców musiał przerywać pracę co 20 minut. W jaskiniach było tak gorąco, że badacze musieli pracować w kombinezonach kosmicznych obłożonymi lodem. Jedna z jaskiń nazywana „zimnym pokojem” wskazywała na słupku rtęci 38 stopni Celsjusza.

Odkryte formy życia okazały się być prawdziwą zagwozdką dla naukowców. Najbliżsi krewni genetyczni znalezionych mikrobów wciąż różnią się od tych już znanych aż w 10%. To tyle samo gdyby porównać różnice w kodzie człowieka i grzyba. Wiek organizmów oszacowano na 50 tysięcy lat. To znacznie mniej niż w przypadku odkrycia mikrobów których wiek oceniono na milion lat, jednak to wciąż bezcenne źródło do nowych badań.

Odkrywanie wciąż nowych form życia pozwala naukowcom spojrzeć na proces powstawania życia z szerszej perspektywy. Widząc ciężkie warunki w jakich musiały przetrwać te organizmy, można zebrać więcej informacji na temat tego, jak przetrwało życie w najcięższych okresach naszej planety, oraz jak może ono wyglądać na innych planetach.

słowa kluczowe: ufo akta, ufo meksyk, meksyk ufo, ufo zjawiska paranormalne, ufo paranormalne, tajemnicze ufo, ufo zjawiska, mumie z bagien, wielkie ptaki drapieżne, ufo magazyn