Znany brytyjski astrofizyk Stephen Hawking już nie raz ostrzegał przed konsekwencjami wynikającymi z kontaktu z innymi cywilizacjami. Tym razem poruszył również ten temat w trakcie programu internetowego pod tytułem „Ulubione miejsca Stephena Hawkinga”. Mogliśmy usłyszeć nowe informacje o potencjalnie zdatnej do zamieszkania planecie Gliese 832 c.

Hawking wierzy, że na oddalonej o 16 lat świetlnych planecie z dużym prawdopodobieństwem może istnieć życie. Jednocześnie przypomina, że kontakt z mieszkańcami tej planety może przypominać spotkanie rdzennych amerykanów z Krzysztofem Kolumbem, co może dla nas skończyć się po prostu źle.

Jak sam fizyk mówi:

„W miarę upływu lat jestem coraz bardziej przekonany, że nie jesteśmy sami we wszechświecie”, mówi Hawking.
„Pewnego dnia możemy odebrać sygnał z innej planety, ale powinniśmy się mocno zastanowić zanim na niego odpowiemy”

Nie można lekceważyć tych wątpliwości, zwłaszcza, że ma je znany ze swoich przełomowych badań słynny astrofizyk. Marzenia ludzkie o stopniowej eksploracji i kolonizacji kosmosu zazwyczaj zakładają, że to my jesteśmy jednymi z tych „silniejszych”, jednak prawda jest taka, że gdyby jakakolwiek cywilizacja była zdolna do pokonywania odległości lat świetlnych, bardziej prawdopodobne jest, że zrobią to w bojowych i ekonomicznych zamiarach, niż że robią to tylko dla nawiązania kontaktu.

tagi: wikileaks ufo 2013, strony paranormalne, einstein ufo, magazyn ufo, wielki ptak drapieżny z ameryki południowej, zjawisko ufo, ufo artykuły, tajne akta ufo, mumia z bagien, nibiru 2013 nasa