Różnice kulturowe i zwyczajowe między poszczególnymi krajami są widoczne także w zwyczajach towarzyszących obrzędom zaślubin.

W USA panna młoda ma kilka druhen, które towarzyszą jej podczas przygotowań do ślubu, a następnie stoją z nią przy ołtarzu. Podobnie Pan Młody ma kilku drużbów. W Polsce w zwyczaju jest, że świadków na ślubie jest dwóch.

W Stanach zjednoczonych Panna Młoda podarowuje swym druhnom drobny prezent w zamian za pomoc w przygotowaniach. Z reguły jest to biżuteria, którą druhny ubierają na wesele (kolczyki czy bransoletka). Jednakże coraz częściej Panny Młode poszukują bardziej niestandardowych prezentów, które są dobrane do charakteru i zainteresowań każdej druhny z osobna. Świetnym prezentem są albumy fotograficzne wypełnione zdjęciami Młodej Pary oraz druhen ukazujące klimat i atmosferę panującą na weselu. Takie zdjęcia ślubne ładnie oprawione i zapakowane myślę, że dobrze by się sprawdziły również w Polsce.

Kolejnym oryginalnym pomysłem na prezent dla druhny może być voucher do Spa, salonu kosmetycznego lub fryzjera. Każda kobieta będzie z takiego upominku zadowolona. Stresująca atmosfera i gorączka przygotowań do ślubu udziela się nie tylko Państwu Młodym, ale także innym osobą biorącym udział w przygotowywaniu tej uroczystości. Dlatego takie zaproszenie wręczone przed ślubem da możliwość druhnom odetchnąć i zrelaksować się przed tym ważnym dniem.

Wielką furorę w USA robią także własnoręcznie robione prezenty dla druhen. Można np. upiec pyszne ciasteczka, włożyć je do ładnego słoja i elegancko opakować. Można także wykonać scrapbook dla każdej z druhen z osobna. Takie prezenty są bardziej cenione przez inne osoby, ponieważ wkład pracy, jaki został poświęcony w ich stworzenie jest zdecydowanie większy.