pod makiem

Galeria "Pod makiem" zaczęła swoja działalność w czerwcu 2002 r. Rozwijając się przez ponad 10 lat, w miarę upływu czasu galeria oferowała coraz szerszy wybór dzieł sztuki w dziedzinie malarstwa, rzeźby, rękodzieła kolekcjonerskiego i użytkowego. Obecnie można w niejzobaczyć oraz nabyć, oprócz wspomnianych, także wyroby witrażowe, grafiki, ceramikę, malarstwo olejne, tradycyjne podhalańskie malarstwo na szkle,akwarele, biżuterię autorską, oryginalny i niepowtarzalny haft ręczny, ikony, unikatoweskrzynie, a nawet meble.

Prowadzona przez panią Hannę Konopnicką-Kaczmarczyk galeria skupia wokół siebie szerokie grono artystów, którzy w znacznej mierze żyją i tworzą na Podhalu. W swoich pracach podejmują oni twórczy dialog z tradycją czerpiąc z niej inspirację, konfrontując ze współczesnością.

W świecie anonimowych twórców falsyfikatów i kopii galeria kładzie nacisk na dzieła autorskie, sygnowane, prawdziwe. Zależy nam, by nabywca dzieła sztuki znał jego historię i wiedział kim jest jego twórca. Zależy nam, by sztuka pozostała sztuką.