Haft diamentowy – jak wykonać?

Każdy z nas marzy o chwili relaksu, wykonując swoje ulubione hobby. Zdarza się, że obecne zaczyna się nudzić, więc szuka się nowego zajęcia.

Jednym ze sposobów na relaks może być rękodzieło artystyczne, np. haftowanie diamentowe, sprawdzi się doskonale jako odskocznia od codzienności.

Diamentowy haft to jedna z metod haftowania. Haft wykonywany jest przy pomocy kolorowych, drobnych diamentów.

Co jest potrzebne do wykonania diamentowego haftu?

Diamenciki – najważniejsza rzecz.

Równie niezbędnymi przyborami będzie płótno z klejącą warstwą, które posiada nadrukowany wzór.

Taki zestaw doskonale sprawdzi się u początkujących osób.

Przydadzą się także ponumerowane woreczki do kolorów diamencików. Liczba woreczków zależna jest od liczby kolorów, jakie posiadamy. Będzie to duże ułatwienie i przyspieszenie pracy.

Kolejne potrzebne rzeczy to suchy klej, aplikator, tacka plastikowa, która pozwoli na utrzymanie porządku oraz trzymania diamencików.

Haft diamentowy jak wykonać?

Tego rodzaju haft polega na przyklejaniu poszczególnych diamencików za pomocą przeznaczonemu do tego kleju. Należy kleić tak, żeby powstał ustalony wzór.

Rodzaje diamencików posiadają odpowiednio przypisany numer na płótnie, który musi zostać na nim oznaczony zgodnie z oznaczeniem. Dlatego w każdym zestawie do haftowania powinna znaleźć się instrukcja z podpowiedziami jak prawidłowo pracować z przyborami.

Zaczynając haftowanie, można sobie je ułatwić dzięki wydzieleniu niedużych pól. Po wydzieleniu wypełniać w całość takie same miejsca, następnie przechodzą do kolejnych części wzoru.