Tanie gry planszowe i Gry integracyjne

Story cubes pomysłem na imprezę integracyjną w firmie

Wyjazd integracyjny jest drogi. Piwko i grill jest oklepane. Co jakiś czas szef biura czy firmy staje przed wyzwaniem organizacji imprezy integracyjnej w firmie. Warto rozejrzeć się za innowacyjnymi rozwiązaniami.

W ostatnich latach gry planszowe i karciane przeżywają swój renesans. Oprócz walorów edukacyjnych, posiadają też sporo zalet w kontekście społecznym i rozrywkowym. Istnieje nawet cały dział „gry integracyjne”, w którym znajdziemy tanie gry planszowe, ale też karciane lub kostkowe. Najtańsze tytuły oscylują już wokół 20-30 zł.

Skupmy się na grach kostkowych – do najpopularniejszych i najłatwiejszych niewątpliwie trzeba zaliczyć story cubes. Są to zestawy sześciościennych, klasycznych kostek do gry (tzw. K6). Jednak zamiast numerków na każdej ściance jest pewien rysunek – słoń, dłoń, korona, maczuga, drzwi itp. Istnieje już kilkanaście różnych wariantów tematycznych – od 2 do 6 sztuk w każdym. Rozgrywka polega na rzucie wszystkimi kostkami i ułożeniu krótkiej opowieści z wykorzystaniem wszystkich rysunków.

Story cubes są świetnym pomysłem na niezobowiązującą, ale przyjemną zabawę poza biurem. Oprócz rozrywki to też trening kreatywności pracowników.