Rower na kryzys

Ceny paliw wzrastają, także wiele osób rezygnuje z posiadania własnego samochodu. Część ludzi nie lubi publicznego transportu – uważa, że nie można na nim polegać, bo się spóźnia lub w ogóle nie przyjeżdża. Niektórzy natomiast nie lubią tłoku, który zwykle w takich pojazdach panuje.

Dlatego tak dużo osób dziś przesiada się na rower. Roweru nie trzeba tankować ani mieć na niego garażu. Można go właściwie wszędzie parkować. Łatwo nim ominąć korki.

Jednak jazda w mieście dwuśladem może być niebezpieczna. Rower nie ochroni przed potrąceniem. A nie zawsze wszędzie są dostępne ścieżki rowerowe, także czasem trzeba używać drogi, gdzie jeżdżą motocykle i samochody. Dlatego tak ważne jest rozumienie zasad ruchu drogowego – najlepiej po prostu zdać egzamin na kartę rowerową 2022.

Umiejętność bezpiecznej jazdy rowerem zawsze się przyda. Także wtedy, gdy wybieramy się na tereny niezamieszkałe – w końcu, by tam dotrzeć, często trzeba jechać jakąś główną drogą.

Rower to najtańszy środek transportu. Jest przyjazny dla środowiska – w końcu nie produkuje on spalin. Nic dziwnego, że rower staje się coraz bardziej popularny, a miasta – więcej inwestują w ścieżki rowerowe.