Krzysztof Karasek
Maluje na szkle, wypracował swój własny rozpoznawalny styl.
Urodzony w Zakopanem. Wychowywał się wśród obrazów, które malował jego ojciec, znany pejzażysta Paweł Karasek. Dzieciństwo i młodość spędził na Podhalu, gdzie wciąż żywa jest góralska tradycja.
Życie codzienne na Podhalu, biesiady, opowieści o dawnych zbójnickich czasach stanowią inspirację wielu jego obrazów. Obrazy na szkle malowane można spotkać w każdej góralskiej chacie. Ta stara technika jest bardzo charakterystyczna dla twórczości regionu.
Obrazy artysty przedstawiające życie górali redaktor Anna Mazur nazwała w swoim artykule „Karaskami na szkle malowanymi”. Tematyka sakralna stanowi osobny, ważny dział jego malarstwa. Artysta zauroczony jest pięknem drewnianych kościołów i kunsztem ich twórców. Kolejny odrębny cykl twórczości stanowią Madonny. Piękne i kolorowe napełniają wnętrza ciepłem, dobrocią i miłością, zaś pląsające po kwiatach anioły, często wesołe i figlarne przynoszą radość i spokój. Malarstwo Krzysztofa Karaska charakteryzuje duża dynamika, swobodna i pewna kreska. Artysta brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Zakopanem, w Nowym Targu, Płocku i Krakowie. Prace znajdują się w zbiorach muzealnych, a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.